Hjem > Seier i Kattems stadion-debut
Seier i Kattems stadion-debut
02.09.2008
Kattem-Klepp 1-0 (0-0) Kattems damer vant fortjent da de møtte Klepp fra Rogaland i toppseriedebuten på Orkdalsbanken stadion i kveld. Første omgang ble en stillingskrig på midtbanen, og først i det 52. minutt greide Kattem å få hull på byllen. Annette Hermann laget kampens eneste mål.
Foto: Marit Mjøen
Se flere bilder fra åpningskampen Kattem-Klepp 1-0 (Fotoalbum)
Stadion viste seg fra sin beste side. 190 tilskuere fikk oppleve en flott fotballkveld. Det virket som om Kattems damelag har funnert seg godt til rette på sin nye hjemmearena her i Orkdal.
Både OIL-leder Magne Fossbakk, fotball-leder Karin Larsen Bjørkli og prosjektleder for Jenteløftet i Norges Fotballforbund Ida Lise Salberg var til stede. Arenasjef Per Helge Weiseth var godt fornøyd med arrangementet.
Kampen var ikke den beste Kattem har spilt, men 3 poeng var godt å ta med seg. Debutant Maren Snekvik fra Kyrksæterøra gjorde en brukbar innsats. Hun ble byttet ut i slutten av andre omgang.

Relaterte saker:
07.07.2026
Velkommen til VM-fest på Orkla Sparebank stadion
Orkdal IL inviterer til en hyggelig fotballkveld med storskjermvisning på...
19.04.2026
Velkommen til Orkdal Idrettslag og Knyken skisenter!
Orkdal Idrettslag driver og utvikler Knyken skisenter, et helårs rekrutteringsanlegg...
30.06.2026
Velkommen til Orkla Motorsportfestival
Orkdal Idrettslag og NMK Orkla har inngått et samarbeid om...
16.06.2026
Sparebankstiftelsen SMN støtter arbeidet med Perstu
Det siste året har det blitt gjort et stort arbeid...
16.06.2026
Arbeid med asfalt ferdig i Knyken
Arbeidet med standplassen og asfalten i Knyken skisenter nærmer seg fullført.
12.06.2026
Per klippet snora da Hotel Cæsar ble til Perstu
Det siste året har Knykenfolket jobbet med å utvikle fasilitetene...
08.06.2026
Alvin Le tatt ut på juniorlandslaget
Alvin Le hadde en flott sesong forrige vinter.
03.06.2026




