Knyken Skisenter > KNYKEN > Skibåndet på plass før vinteren
Skibåndet på plass før vinteren
19.11.2023
Denne uka ble skibåndet i Knyken montert på plass. Dette betyr at vinteren snart kan komme i barneskitrekket i Knyken. Dette vil bli et stort løft for alle familier som besøker anlegget vårt. Den gamle stålvaieren er historie, og en bedre og tryggere løsning er på plass.
Sesongen i barneskitrekket i Knyken starter som regel tidlig i januar. Det er bare unntaksvis at vi har fått åpnet anlegget før nyttår. Underlaget i barneskitrekket har blitt forbedret over år, og det skal mindre snø til før bakken kan brukes. Likevel er det sjelden at mengden natursnø i anlegget er stor nok før jul. De siste vintrene har også strømprisene gjort det mer utfordrende å satse på kunstsnø. Vi gleder oss uansett til at det nye skibåndet kan tas i bruk denne sesongen!
Inntil videre venter vi på vinter og snø i Knyken skisenter. De aller ivrigste skiløperne har gått på ski i lysløypa, men det er nesten ikke snø i anlegget. Værmeldingen varsler mildere vær og nedbør i løpet av den kommende uka. Kanskje kommer det snø?
Velkommen til ny vintersesong i Knyken skisenter!
Relaterte saker:
20.09.2026
Spleis for ny tråkkemaskin
Knyken Skisenter blir av NSF omtalt som Norges beste helårs...
16.06.2026
Sparebankstiftelsen SMN støtter arbeidet med Perstu
Det siste året har det blitt gjort et stort arbeid...
16.06.2026
Arbeid med asfalt ferdig i Knyken
Arbeidet med standplassen og asfalten i Knyken skisenter nærmer seg fullført.
27.05.2026
Arbeid med asfalt på standplassen i Knyken
Siden Knyken skisenter ble bygd ut i 2012 har det...
20.05.2026
Nye "Hotel Cæsar" tar form
I Knyken skisenter har det over mange år blitt stadig...
08.04.2026
Russen bidrar til kioskdrift i Knyken skisenter
I Knyken skisenter er det stor aktivitet gjennom hele året.
01.04.2026
Innendørs alpinbakke en aprilspøk - jobber videre med snøproduksjon
Denne artikkelen om innendørs alpinbakke i Knyken ble lagt ut 1.
04.03.2026

