Avdelinger > SKI > Hopp > 40 unge hoppere på hoppskole
40 unge hoppere på hoppskole
06.08.2013
Trønderhopp startet sin hoppskole tirsdag med rundt 40 hoppere og stor aktivitet i alle bakker i Knyken. Roar Ljøkelsøy og hele Trønderhopp bidrar med sine kunnskaper slik at de unge deltakerne på hoppskolen får instruksjon og råd på veien mot lengre svev.
Hoppskolen fortsetter i Knyken onsdag før de drar til Pirbadet torsdag formiddag. Hoppskolen returnerer så til Knyken for å ta ei siste hoppøkt før verdenseliten i langrenn går ut på sin prolog under Toppidrettsveka. Se bilder fra tirsdagens hoppskole i vårt fotoalbum.
Under hoppskolen får rekrutteringsanlegget i Knyken vist seg fra sin beste side. Det hoppes i alle fem bakker samtidig og deltakerne kan få utfordringer i en bakkestørrelse som passer hver enkelt. Se en liten video her.
Under ser dere en blid og fornøyd Roar Ljøkelsøy som er en av Trønderhopps ressurspersoner i Knyken under hoppskolen.
Relaterte saker:
11.10.2026
To OIL-hoppere på sølvlaget til Sør-Trøndelag
I helga ble NM hopp normalbakke på plast arrangert i...
04.10.2026
Line Jahr og Team Olympiaparken i Knyken
Team Olympiaparken er Olympiaparkens satsing på utvikling av utøvere innen...
27.09.2026
Alvin Le på sterk 3. plass i FIS-cup
Alvin Le er en av Norges mest lovende idrettsutøvere innen...
08.06.2026
Alvin Le tatt ut på juniorlandslaget
Alvin Le hadde en flott sesong forrige vinter.
26.05.2026
Velkommen til Trønder-cup hopp og kombinert
Orkdal Idrettslag ønsker velkommen til Trønder-cup hopp og kombinert søndag 31.
08.03.2026
OIL-utøver med to medaljer i Junior-VM
Denne uka har det vært Junior-VM i kombinert på Lillehammer.
19.02.2026
Alvin Le representerer Norge i junior-VM
Alvin Le fra Orkdal IL er tatt ut til Junior‑VM...
13.01.2026
OIL-utøver skal konkurrere i verdenscup
Alvin Le har denne vinteren fått prøvd seg på det...
14.08.2025
