Avdelinger > SKI > ALPIN > Fantastisk start på alpinsesongen
Fantastisk start på alpinsesongen
05.01.2025
Mye snø i Trøndelag ga en tidlig start på alpinsesongen i Knyken skisenter. Både lørdag og søndag var det fullt av ivrige alpinister i anlegget, både i barneskitrekket og i alpinbakken. 
Lørdag kom det mye snø i løpet av dagen. Det var likevel stor aktivitet i hele skianlegget. 
Vi er glade for at vi kan tilby åpen Knykstuggu med kiosk i alpinanleggets åpningstider. Det er godt å kunne ta en pause inne i varmen, med lukta av kaffe og nystekte vafler.
Søndag var det enda flere folk i anlegget. i tillegg ble Nyttårssprinten i skiskyting arrangert, med 170 påmeldte skiskyttere. Barneskitrekket var fullt av barn og familier på skitur i Knyken. 
Da anlegget stengte søndag ettermiddag klokka 17.00 var det fortsatt mange alpinister som holdt ut dagen. 
Alpinanlegget er åpent 18.00-21.00 fra mandag til torsdag. Fredag er det stengt. Lørdag og søndag er åpningstiden 11.00-17.00. Begge heiser er åpne i alpinanlegget, og barneskitrekket går også. Mer informasjon om åpningstider og priser ser dere her.
Det er meldt kaldt vintervær den kommende uka. De flotte alpinforholdene kommer til å vare. Velkommen til Knyken skisenter!
Relaterte saker:
Et ønske om god heiskultur
Vi har sett flere eksempler på alvorlige skader i skitrekk...
09.01.2026
Alpinkurs i barneskitrekket
Barneskitrekket er en populært tilbud i Knyken skisenter, og en...
01.01.2026
Åpent barneskitrekk i helga
I løpet av høsten 2023 fikk vi montert nytt skibånd...
23.03.2025
Alpinsesongen er over i Knyken skisenter
Etter en fantastisk søndag i Knyken er det klart at...
26.02.2025
Stenger på dagtid - åpent på kveldene
Uke 10 er vinterferie og Knyken skisenter hadde planer om...
23.01.2025
Åpner begge heiser i alpinanlegget
Det har vært mildvær og regn i Knyken skisenter, og...
15.01.2025
Alpinanlegg og barneskitrekk stenger
Det har regnet hele denne uka, og det er mange plussgrader.
07.10.2024


